7 generacja AOi od Mek Marantz

Mek (Marantz) zaprezentował nowy system AOI o nazwie Power Spector FDAz z rozbudowaną funkcjonalnością głowicy optycznej, w której zastosowano kamerę wyposażoną w matrycę o dużym rozmiarze pikseli, co pozwala na dokładniejsze odwzorowanie kolorów, lepszy stosunek jakości sygnału do szumu, oraz nowej generacji obiektyw telecentryczny.

Podczas wyboru optyki, kluczowym elementem było dopasowanie komponentów do wymagań aplikacji tj. uzyskanej głębi obrazu i rozdzielczości. Należy zaznaczyć, że oprogramowanie pozwala na inspekcję za pomocą bocznych kamer w tym samym czasie co kamera główna – zapewnia to zastosowanie podwójnego multipleksera w celu rozdzielenia sygnału z kamery głównej i kamer bocznych. Na pochwałę zasługują kamery boczne, które w liczbie 8 szt. Uzyskały nową funkcjonalność za pomocą technologii Tilt-Shift, zastosowane soczewki pozwalają na kontrolę w rozdzielczości 10um i zniwelowanie efektu perspektywy, co jest bardzo istotne przy inspekcji pod kątem nachylenia kamer 45 stopni.

Dodatkowo głowica optyczna uzyskała ruchomość w osi Z ! Za pomocą regulowanej wysokości optyki możemy kompensować wypaczenia i dostosować nasz system do pracy z płytkami o różnej grubości, dodatkowo nowa funkcjonalność pozwala nam na czytanie tekstów i kontrolę wysokich elementów. Ponadto układy hybrydowe (PoP) mogą być kontrolowane bez konieczności wielokrotnej inspekcji i użycia specjalnych przyrządów.

Warto dodać, że oprogramowanie również uległo modyfikacji i zostało rozszerzone o nową funkcjonalność pozwalającą na automatyczne programowanie komponentów i stuprocentowe wykorzystanie zainstalowanego hardware’u.

W nowej generacji maszyn Marantz przygotował również zmiany mechaniczne, maszyny zostały wyposażone w solidny system manipulacyjny zapewniający stabilność, nowe serwomotory i specjalny system wykluczający konieczność konserwacji osi.

Jak zawsze w przypadku Marantz’a nowe technologie zostały zastosowane w obu wersjach maszyn – typu desktop i inline.

Power Spector

Sklep internetowy Shoper.pl