Evertiq Expo w Warszawie

2019-05-17
Evertiq Expo w Warszawie

16 maja 2019 r. w Warszawie na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja Evertiq Expo (wcześniej TEC), podczas której zaprezentowaliśmy naszą ofertę klientom.

16 maja 2019 r. w Warszawie na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja Evertiq Expo (wcześniej TEC).

Ta cykliczna impreza, odbywająca się w Polsce dwa razy do roku, gromadzi coraz więcej wystawców i gości związanych z branżą elektroniczną. Konferencja w formule „table top” pozwala na przedstawienie wizytówki swojej firmy i nawiązanie kontaktów z potencjalnymi klientami.

PB Technik wspólnie z firmą Kurtz Ersa zaprezentowało szeroką ofertę innowacyjnych urządzeń do lutowania. Automaty do lutowania na fali, piece do lutowania rozpływowego i automaty do lutowania selektywnego Ersa cieszą się opinią urządzeń niezawodnych, sprawdzonych w działaniu i wykorzystujących najnowsze technologie do zapewnienia wysokiej jakości procesów lutowniczych.

Poza szeroką ofertą firmy Ersa, przedstawiliśmy również przekrój drukarek Brady, pokazując modele stacjonarne I7100 i BBP12 pracujące w technologii druku termotransferowego oraz drukarkę przenośną BMP 21 Plus.

Ogromnym zainteresowaniem klientów cieszył się mikroskop Vision Engineering Evo Cam II z przystawką obrotową o 360ᵒ pozwalającą na inspekcję komponentów w 3D.

Na odrębnym stoisku pokazaliśmy półautomatyczne stanowisko montażowe Mascot firmy Robotas. Stół montażowy z automatycznymi podajnikami komponentów i wsparciem komputerowym, które za pośrednictwem lasera wskazuje miejsce montażu i polaryzację komponentów pozwala na przyspieszenie montażu ręcznego elementów THT i eliminuje ryzyko pomyłek ze strony operatora.

Ważną częścią konferencji Evertiq Expo są wykłady poświęcone najnowszym trendom i technologiom na rynku elektronicznym. W tej edycji Pan Radek Lauer, Key Account Manager w firmie Kurtz Ersa, podczas swojej prezentacji poruszył zagadnienie lutowania selektywnego, w którym ryzyko powstawania błędów będzie zminimalizowane niemalże do zera. Kontrola każdego odrębnego etapu w procesie lutowniczym w urządzeniach firmy Ersa, czyli pomiar ilości podawanego topnika, precyzyjna kontrola temperatury w czasie podgrzewania, pomiar wysokości fali w czasie rzeczywistym i oprogramowanie czuwające nad całością procesu, pozwalają na ograniczenie błędów do minimalnego poziomu, akceptowalnego nawet przy masowej produkcji.

Zapraszamy na kolejne edycje konferencji Evertiq Expo. Najbliższa odbędzie się w Krakowie już 17.10.2019 r.