Informacja o końcu produkcji: Mantis Classic

2024-06-18
Informacja o końcu produkcji: Mantis Classic

Informujemy, że od 31 lipca 2024 r. optyczne mikroskopy inspekcyjne z serii Classic Mantis (Compact, Elite, Elite HD) od Vision Engineering nie będą już oferowane jako kompletne systemy.

Wszystkie zamówienia wydane przed tym terminem zostaną dostarczone w trybie normalnym, podobnie jak wszystkie systemy z ofertami cenowymi lub dokumentami przetargowymi z datą wydania przed 31 lipca 2024 r. lub w tym dniu. Zapewniamy wszystkich klientów i partnerów, że części, akcesoria i wsparcie techniczne dla całej gamy Mantis Classic będą dostępne w dającej się przewidzieć* przyszłości. (* w zależności od zapotrzebowania rynku, jednak nie krócej niż przez 5 lat).

Następca: Mantis 3rd Gen

Do nowych projektów proponowana jest najnowsza linia produktów Mantis 3. generacji, która została wprowadzona na rynek w czerwcu 2023 roku. Mantis 3. generacji obejmuje 3 nowe mikroskopy inspekcyjne:

  • PIXO łączy w sobie 3-obiektywowy układ optyczny z kamerą o wysokiej rozdzielczości do przeglądu i analizy obrazu
  • ERGO, który zastępuje Elite, wyposażony jest w 3 obiektywy montowane na wieżyczce w celu szybkiej zmiany opcji powiększenia
  • IOTA z powiększeniem jednoobiektywowym

Mantis 3. generacji opiera się również na atutach modelu Classic, wprowadzając znaczące ulepszenia w całym systemie. Jaśniejsze i bardziej kontrolowane oświetlenie LED (również opcja biała/UV) optymalizuje widok i daje użytkownikom większą kontrolę nad oświetleniem obiektów. Pole widzenia jest o około 10% większe, co poprawia koordynację ręka-oko i minimalizuje potrzebę przesuwania obiektu podczas manipulacji. Jeszcze bardziej zrelaksowana pozycja oglądania, ponieważ rozmiar źrenicy wyjściowej, obszar, w którym światło opuszcza mikroskop, jest teraz 10 razy większy niż w modelach dwuokularowych, przekłada się na większą swobodę ruchów głowy użytkownika.

Te wyraźne ulepszenia w zakresie oświetlenia, komfortu użytkownika i powiększenia umacniają pozycję Mantis 3. generacji jako lidera w dziedzinie ergonomicznej mikroskopii stereoskopowej.