Premiera nowej precyzyjnej pompy kawitacyjnej ProFlow 1K firmy PVA

2016-09-22
Premiera nowej precyzyjnej pompy kawitacyjnej ProFlow 1K firmy PVA

PVA ma przyjemność poinformować o premierze nowej precyzyjnej pompy kawitacyjnej ProFlow 1K.

Cohoes, NY – Wrzesień 2016 – Globalny producent i dostawca systemów do lakierowania selektywnego oraz dozowania, PVA ( Precision Valve & Automation, Inc) informuje o nowym produkcie w ofercie – precyzyjna pompa kawitacyjna ProFlow 1K.

ProFlow 1K jest pompą przeznaczoną do dozowania małych objętościowo kropek lub linii przy zachowaniu wysokiego stopnia kontroli objętości materiału. Tak samo jak pompa VPX-450, pompa ProFlow 1K wykorzystuje kawitację, rotorem jest śruba ślimakowa sparowana z gumowym uszczelnieniem, której ruch powoduje ciągły, bez pulsacyjny przepływ materiału.

Frank Hart, Sales and Marketing Manager:

„Pompa ProFlow 1K jest dostępna w trzech wariantach w zależności od wymaganego przepływu, oferując naszym klientom większą elastyczność. Niezależnie od przepływu, unikalny mechanizm uszczelnienia zapewnia pracę wolną od „wycieków” nawet dla materiałów o niskiej lepkości”

Pompa kawitacyjna ProFlow 1K jest dostępna dla przepływów w zakresach od 0,03 – 3,60 ml/min, 0,05 – 6ml/min oraz 0,15 – 18ml/min, w zależności od materiału. Każda pompa charakteryzuje się wysoką precyzją przemieszczenia materiału rzędu ±1%,  szerokim zakresem lepkości dozowanego  materiału o zakresie od 1 do 100.000 cps oraz może pracować zarówno z materiałami z wypełniaczami lub bez. Głównym obszarem zastosowania dla pompy ProFlow 1K są dozowanie pasty termoprzewodzącej, epoksydów (hermetyzacja) aplikacje underfill, dam & fill, uszczelki, bonding optyczny oraz potting materiałami jednoskładnikowymi.

O firmie PVA (Precision Valve & Automation, Inc):

PVA jest globalnym dostawcą urządzeń do lakierowania selektywnego oraz innowacyjnych rozwiązań dozowania płynów plasujących się na czele obecnie dostępnej technologii. W Polsce za dystrybucję oraz serwis odpowiedzialna jest firma PB TECHNIK Sp. z o.o. Opracowywane przez firmę PVA rozwiązania będące odpowiedzią na potrzeby użytkowników są wykorzystywane na całym świecie w branżach poczynając od przemysłu solarnego przez  półprzewodniki, płytki drukowane (PCBA), urządzenia medyczne po elektronikę użytkową. Wśród zmieniającego się krajobrazu światowego przemysłu PVA pozostaje ciągle liderem zobowiązanym do przekazywania swoim klientom wyjątkowych produktów wraz z globalnym wsparciem.

  • Premiera nowej precyzyjnej pompy kawitacyjnej ProFlow 1K firmy PVA
  • Premiera nowej precyzyjnej pompy kawitacyjnej ProFlow 1K firmy PVA