Stannol - materiały chemiczne do lutowania

2021-01-15
Stannol - materiały chemiczne do lutowania
Jakość, funkcjonalność i postęp" to motto nowego dostawcy stopów i topników do lutowania w naszej ofercie. Przedstawiamy Państwu firmę Stannol.

Nadrzędnym celem PB Technik od początku działalności jest zapewnienie Klientom kompleksowych rozwiązań do produkcji elektronicznej o najwyższej jakości. Nasza oferta maszyn, urządzeń, narzędzi, akcesoriów i technologii jest stale modyfikowana i wzbogacana w taki sposób, żeby odbiorcy mieli pewność, że ich inwestycje spełnią najwyższe standardy produkcji, korzystając z aktualnych innowacji technologicznych i będą nadążać za zmieniającymi się warunkami rynkowymi przez długi czas. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z firmą Stannol, która od teraz za naszym pośrednictwem będzie dostarczać Państwu materiały chemiczne do lutowania.

Firma Stannol została założona w Niemczech w 1879 roku przez Wilhelma Paffa. Od ponad 140 lat firma rozwija się i zdobywa rynki światowe, którym oferuje najwyższej jakości stopy lutownicze, topniki i akcesoria do lutowania. Są to produkty zarówno do użytku przemysłowego, jak i hobbystycznego, ponieważ celem Stannola jest zapewnienie szerokiego dostępu do innowacyjnych produktów każdemu.

„Jakość, funkcjonalność i postęp” to hasło przewodnie firmy Stannol, które przekłada się na politykę działania firmy zorientowaną na Klienta zarówno w zakresie dostarczania wysokiej jakości produktów jak i wdrażania nowoczesnych materiałów, które spełnią oczekiwania producentów w procesach wysoko specjalistycznych. W szerokiej gamie stopów do lutowania znajdują się między innymi materiały bizmutowe o bardzo niskiej temperaturze topnienia, produkty o wysokiej odporności na korozję, czy najbardziej innowacyjne mikrostopy cechujące się drobnym ziarnem i dodatkiem niewielkich ilości metali takich jak cer, kobalt, czy nikiel, zapewniającym idealną powtarzalność właściwości fizykochemicznych produktów.

Firma Stannol jest pierwszą na świecie firmą produkującą materiały do lutowania, która wdrożyła gamę stopów i topników ekologicznych z oznaczeniem Greenconnect. Inicjatywa ta w połączeniu z projektem Fairtin ma na celu pozyskiwanie składników do produkcji od dostawców, których nadrzędnym celem jest ochrona środowiska, w którym odbywa się ich produkcja oraz odpowiedzialność społeczna za ludzi, w szczególności pracowników. Stopy do lutowania Ecoloy i topniki, w których alkohol izopropylowy został z powodzeniem zastąpiony bioetanolem ze znakami „Greenconect” i „Fairtin” to pewność, że używacie Państwo produktów wytwarzanych w trosce o zrównoważony rozwój i minimalizowanie bilansu CO₂.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów Stannol