Świętujemy 25 lat działalności

2023-09-14
Świętujemy 25 lat działalności
Od 25 lat PB Technik sp. z o.o. dostarcza najlepsze rozwiązania do produkcji elektronicznej w Polsce.

Zaczęliśmy naszą historię w Polsce jako oddział szwajcarskiej firmy, w trzyosobowym zespole zajmującym niewielkie biuro. Po 25 latach działalności, już jako całkowicie polska firma, wciąż kierujemy się zasadą, że oferta dla naszych Klientów musi być najlepsza, kompleksowa, spełniająca jego aktualne i przyszłe potrzeby, i zgodna z najnowszymi technologiami, normami i wymaganiami rynku produkcji elektronicznej.

Elektronika, a co za tym idzie również produkcja elektroniki, jest jednym z najszybciej ewoluujących rynków na świecie. Aby utrzymać się w tym wymagającym środowisku, nie można nawet na chwilę zwolnić tempa i przywiązywać się do starych technologii. Dlatego zapraszamy do współpracy wyłącznie najlepszych Producentów maszyn, wykazujących się najwyższą innowacyjnością i gromadzimy portfolio produktów pozwalających na kompleksowe wyposażenie każdego procesu technologicznego. Począwszy od narzędzi i stanowisk roboczych do montażu ręcznego, aż po całkowicie zautomatyzowane linie produkcyjne, w których rejestrowane i śledzone są przepływy pojedynczych komponentów od magazynu aż do ostatecznego odbiorcy.

Doświadczenie, które zdobyliśmy w ciągu tych 25 lat pozwoliło nam na zdobycie zaufania takich producentów jak: Kurtz Ersa, Juki, Asys, Viscom, KOKI, Zestron, Essegi, Stannol i in.

Naszej firmie jako partnerowi biznesowemu, zaufało do tej pory tysiące Klientów, wśród których są zarówno małe rzemieślnicze firmy, jak i najwięksi producenci elektroniki w Polsce, tacy jak Satel sp. z o.o., Vector sp. z o.o., Ente sp. z o.o., Kimball Electronics Poland sp. z o.o., Jabil Poland, Bitron Poland sp. z o.o., Rockwell Automation. To dla nas zaszczyt, że wybierają oni PB Technik jako swojego dostawcę i satysfakcja, że możemy dostarczać dla nich to, czego potrzebują.

Oferta handlowa jest wsparta poprzez Dział Serwisu, który czuwa nad realizacją zleconych projektów. Pracownicy Działu Serwisu wykorzystując wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas szkoleń i pracy oferują wsparcie techniczne podczas instalacji, użytkowania i w przypadku jakiejkolwiek awarii sprzętu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym uzupełniliśmy ofertę o Dział Szkoleń uzyskując status Europejskiego Centrum Szkoleniowego IPC oraz oferując szereg szkoleń autorskich, stale dopasowywanych do aktualnych wymagań.

W ciągu 25 lat PB Technik w Polsce nasz zespół urósł od trzech do 43 osób, sprzedaliśmy ponad 2 200 maszyn i kilkukrotnie więcej urządzeń do produkcji elektronicznej, ponad 30 ton materiałów lutowniczych i 5 000 000 litrów innych środków chemicznych niezbędnych w procesach produkcyjnych i przeszkoliliśmy ponad 1000 specjalistów i trenerów IPC.

Dla nas i naszego całego Zespołu te 25 lat to wciąż początek naszej drogi w byciu najlepszym i najbardziej kompleksowym dostawcą rozwiązań do produkcji elektronicznej w Polsce. Jest to droga, podczas której codziennie patrzymy w przyszłość, żeby nasi Odbiorcy mogli stabilnie się i spokojnie rozwijać na tym rynku.