ESSEGI ISM UltraFlex 3600

Kod produktu: ESSEGI ISM Ultraflex 3600

Systemy przechowywania ESSEGI pozwalają na przechwywanie wielu komponentów przy wykorzystaniu minimalnej przestrzeni. Zautomatyzowany system przyśpiesza czas wydania komponentu do produkcji i eliminuje pomyłki wynikające z pracy ludzi. Magazyny ESSEGI wyposażone są w narzędzia kontrolujące środowisko przechowywanych komponentów, tak żeby zachować optymalną temperaturę i wilgotność.

ESSEGI ISM UltraFlex 3600 to inteligentny, automatyczny system magazynowy stworzony przez włoską firmę ESSEGI. Tym co go wyróżnia jest ogromna pojemność i mozliwość wydania z magazynu nawet do 54 rolek komponentów równocześnie.

Magazyn został zaprojektowany z myślą o producentach elektroniki. Dzięki zastosowaniu specjalnych kaset urządzenie może przechowywać komponenty w różnych opakowaniach (rolkach, tackach, kawałkach taśm itd.). Kontrola wilgoci i temperatury zapewnia bezpieczne przechowywanie oraz spełnienie norm nawet przy najbardziej wrażliwych komponentach (MSD - z ang. Moistur Sensitive Devices).

Połączenie magazynu z automatem Pick&Place pozwala na automatyczne podawanie komponentów na podstawie informacji o aktualnym zapotrzebowaniu. Rozwiązanie skraca czas potrzebny na skompletowanie wszystkich elementów, co przekłada się na redukcję przestojów całej linii SMD i zwiększenie jej wydajności. Każde opakowanie z komponentami jest opatrzone kodem kreskowym, w ten sposób wyeliminowana została możliwość pobrania błędnych elementów. Ponadto konstrukcja oraz logika pracy urządzania umożliwia redukcje potrzebnego miejsca magazynowego o 70%. Automatyczna praca nie angażuje operatora, pozwalając na zajęcie się innymi czynnościami.

Oprogramowanie magazynu pozwala na planowanie produkcji pod kontem potrzebnych komponentów, planowanie zakupów, kontrolę stanów magazynowych, rezerwację komponentów pod dany projekt i wiele innych, przydatnych dla producenta elektroniki funkcji oraz udogodnień.

Wersje magazynu:

ISM3600 7'' ONLY:

  • 3624 szt. kaset pod rolki 7’’ SLIM (taśmy 8 mm)
     

ISM3600 15''ONLY: 

  • 899 szt. kaset pod rolki 15’’ SLIM (taśmy 8 mm)
     

ISM3600 7'' + 15'':

  • 1912 szt. kaset pod rolki 7’’ SLIM (taśmy 8 mm)
  • 445 szt. kaset pod rolki 15’’ SLIM (taśmy 8 mm)

Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 2520 x 1450 x 2400/2600 mm

Waga: 1000 kg bez tacek, 1500 kg z tackami

Zużycie prądu: średnio 0,2 KWh, maksymalnie 0,4 KWh

System operacyjny: Microsoft Win7 / Win8 / Win10 / Win Server 2008/2012

Kontrola wilgotności: do 20 jednostek

Dodatkowe akcesoria: ekran dotykowy

Produkty z tej samej kategorii

Produkty tego samego producenta