Relacja z mikroseminarium.

2019-09-16
Relacja z mikroseminarium.

Za nami intensywny tydzień spotkań z Klientami na µseminariach.

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność spotkania się z naszymi Klientami podczas µseminariów zorganizowanych w trzech polskich miastach. W Rumi, Warszawie i Katowicach tematem przewodnim były „Sposoby zapewnienia niezawodności urządzeń elektronicznych w oparciu o najnowsze standardy IPC”. Naszymi partnerami podczas tego wydarzenia były firmy: Brady – producent drukarek, materiałów eksploatacyjnych i systemów oznaczeń i zabezpieczeń; Zestron – lider wśród producentów środków do mycia płytek PCB; PBT Works – producent myjek dla elektroniki; PVA – producent urządzeń do lakierowania, Electrolube – producent lakierów oraz Semicon – dystrybutor komponentów i narzędzi dla elektroniki.

Podczas prezentacji poświęconych procesom mycia i lakierowania płytek nasi goście mogli się zapoznać z najnowszymi technologiami, dowiedzieć się jakie są zalety i wady różnorodnych rozwiązań oraz dowiedzieć się, jak wybrać urządzenia i środki najlepiej spełniające ich wymagania w produkcji elektronicznej. Prezentacje dotyczące sprzętu i materiałów zostały połączone z wiedzą na temat standardów IPC dotyczących w szczególności mycia i lakierowania.

Gospodarze spotkań – Jakub Opałka oraz odpowiedzialny za Centrum Szkoleniowe PB Training Adam Jaskot z przyjemnością odpowiadali na dodatkowe pytania gości i starali się rozwiać ewentualne wątpliwości.

Grzegorz Kowalczyk, odpowiedzialny w PB Technik za asortyment firmy Brady, zaprezentował najnowsze rozwiązania w zakresie oznakowania płytek oraz zabezpieczeń i znakowania ostrzegawczego.

Ponieważ spotkanie warszawskie odbywało się w siedzibie PB Technik goście mieli możliwość odwiedzenia naszego demoroomu, w którym poza urządzeniami bezpośrednio związanymi z tematyką µseminarium, mogli również zobaczyć szereg urządzeń do inspekcji, przechowywania i montażu elektronicznego.

W Warszawie dodatkową atrakcją dla gości była wycieczka Jelczem 403, czyli popularnym „ogórkiem”, śladami PRL-u, połączona ze zwiedzaniem Muzeum Polskiej Wódki.

Tematyka µseminarium spotkała się z dużym zainteresowaniem Klientów, więc mamy nadzieję, że wiedza, którą przekazywaliśmy przełoży się bezpośrednio na polepszenie jakości procesów elektronicznych w ich produkcji, a co za tym idzie, na obniżenie kosztów i czasu pracy.

Obszerna relacja fotograficzna znajduje się na naszej stronie na Facebooku – zapraszamy do galerii

Kolejne seminarium, na które już teraz zapraszamy wszystkich Klientów i sympatyków PB Technik odbędzie się już w czerwcu 2020 r., w formule dwudniowej, która na stałe już wpisała się w kalendarz cyklicznych imprez w branży elektronicznej.

Do zobaczenia!