Elektronik 11/2019 - Pierwsza na świecie cyfrowa przeglądarka 3D HD

2020-01-28
Vision Engineering DRV-Z1

Czym jest i jak działa pierwsza cyfrowa przeglądarka 3D HD od Vision Engineering?

Pierwsza na świecie cyfrowa przeglądarka 3D HD

Firma Vision Engineering została założona przez Roba Freemana w 1958 r., który pracował jako mechanik wyścigowy w Jaguar Racing Team. Rob Freeman jeszcze podczas pracy w teamie wyścigowym zaczął poszukiwać narzędzi, które pozwolą mu oglądać części silników bez rozmontowywania ich. Ulepszając dostępne i konstruując własne boroskopy (endoskopy) postanowił się skupić na opracowywaniu urządzeń do wygodnej, ergonomicznej i łatwej w obsłudze inspekcji optycznej. Efektem jego prac był wprowadzony w 1994 r. pierwszy na świecie mikroskop stereoskopowy „bez okularów”, Original Mantis, zaprojektowany w celu wypełnienia luki między lupą stołową a mikroskopem. Mikroskop Original Mantis dzięki prostocie użytkowania, ergonomii pracy oraz nowoczesnemu wzornictwu wyznaczyło nowy kierunek rozwoju wśród urządzeń do inspekcji optycznej.

Kolejnym krokiem naprzód firmy Vision Engineering jest cyfrowe obrazowanie stereo 3D. wprowadzony w tym roku na rynek model DRV-Z1 to wyjątkowy, zaawansowany, stereofoniczny system prezentacji obrazu zaprojektowany w celu zapewnienia w pełni interaktywnego, naturalnego wyświetlania 3D. W przeciwieństwie do większości nowych technologii, w tym przypadku widzimy obraz rzeczywisty. Jest tak, ponieważ w przeciwieństwie do każdego tradycyjnego przemysłowego mikroskopu cyfrowego, DRV-Z1 nie ma ekranu: obraz 3D „unosi się” przed lustrem w uderzającej czystości. Jest to tak zaawansowana technologia, że ​​nie można jej fotografować ani powielać nigdzie indziej. Ta ekscytująca nowa technologia 3D bez okularów (DRV - Deep Reality Viewer 3D), jest wynikiem ciągłych inwestycji Vision Engineering w rozwój optyczny jak i cyfrowy. „Zaprojektowane” zalety ergonomiczne DRV-Z1, w tym swoboda ruchów głowy, naturalny widok przedmiotu, wygodna pozycja pracy oraz brak przeszkód dla osób noszących okulary korekcyjne, pomaga w uzyskaniu jeszcze lepszej jakości produktów.

Dlaczego ergonomia pracy jest ważna?

Mówiąc wprost, ergonomia jest nauką projektowania środowiska pracy i produktów dopasowanych do poszczególnych osób którzy z nich korzystają - poprawiając tym samym bezpieczeństwo, komfort i wydajność. Ergonomiczna konstrukcja DRV-Z1 jest rozwiązaniem, które sprzyja utrzymaniu odpowiedniej postawy użytkownika, kręgosłup znajduje się pod kątem 90˚, co zapobiega powstawaniu wad postawy. Duża odległość robocza i szeroki zoom pozwala na duży wachlarz zastosowań. Doskonała percepcja głębokości wspiera precyzję pracy z wykorzystaniem narzędzi.

Nowe poziomy współpracy

DRV-Z1 to nie tylko pierwszy szerokoekranowy cyfrowy ekran 3D Full HD, urządzenie pozwala także na zdalne oglądanie, przechwytywanie i udostępnianie dokładnie takich samych obrazów 3D w sieci co w czasie rzeczywistym. Stwarza to zupełnie nowe możliwości współpracy w ramach jednej firmy bądź projektu. Komponenty, części i produkty mogą być oglądane w czasie rzeczywistym, obraz możemy wymieniać pomiędzy firmami, działami, klientami, producentami, projektantami i dostawcami w całej organizacji. DRV-Z1 umożliwia szybsze i dokładniejsze raportowanie, współprace i doradztwo, przyczyniając się do podejmowania szybszych i bardziej świadomych decyzji.

Maciej Rybski

Inżynier Sprzedaży

PB Technik Sp. z o.o.

www.pbtechnik.com.pl